Тиждень природньо-математичних предметів!

1 березня 2023 року викладачка математики Дьолог В.В. провела у групі № 3 конкурс «Математичний калейдоскоп», метою якого було виховувати в учнів інтерес до математики, виробляти навички працювати в команді, вчити чітко і стисло формулювати свою думку. Учні із задоволенням змагалися в конкурсах «Хто більше?», «Анаграми», «Асоціації» та в інших. Математичні змагання та ігри сприяють популяризації математики, допомагають залучити більше учнів та показують, що вона може бути цікавою та захоплюючою, розвивають логічне мислення, стимулюють конкуренцію, виховують наполегливість у подоланні перешкод та сприяють розвитку комунікативності та організаторських здібностей учнів.

Згідно з Постановою Верховної Ради України «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках» у кінці грудня 2022 року на державному рівні відзначали 150 років з дня народження Володимира Левицького.
З нагоди цієї дати та в рамках тижня природничо-математичних предметів 2 березня 2023 року викладачка математики Дьолог В.В. підготувала та провела з учнями групи № 7 усний журнал «Основоположник математичної культури нашого народу». Учні довідалися про життєвий шлях В. Левицького та про його наукові та педагогічні досягнення. Володимир Левицький був не лише вченим, математиком, педагогом, але насамперед фундатором української фізико-математичної термінології. І хоча його наукові інтереси стосувалися питань теорії аналітичних функцій, еліптичних модулярних функцій, неперервних дробів, інтерполяційних формул, властивостей степеневих рядів та інших, проте в історію він увійшов саме як перший автор україномовної математичної та фізичної термінології. Також, зважаючи на актуальність мовного питання в нашій країні, надзвичайно важливо пам’ятати тих, хто був першопрохідником у тотальному використанні української мови у всіх сферах життя – від примітивно-побутового до високо наукового. Адже недарма Михайло Кравчук, засновник школи українських конструкторів ракетної та космічної техніки, співавтор першого тритомного словника української математичної термінології, назвав Володимира Левицького «основоположником математичної культури нашого народу».