Тиждень професії будівництва!

День перший тижня професій будівельного напряму, понеділок 27.02.2023

З 27 лютого по 3 березня 2023 року
згідно плану роботи методичної комісії професій будівельного напряму та транспорту у Свалявському професійному будівельному ліцеї, який понад 77 років готує кваліфікованих робітників, стартував тиждень присвячений професіям будівництва, які завжди були і залишаються актуальними, користуються підвищеним попитом на ринку праці. Мета: розширення діапазону знань учнів та ознайомлення з інноваційними технологіями у сфері будівельної галузі; розвиток інтересу учнівської молоді до будівництва, дизайну, архітектури; виховання поваги до представників професій будівельного напряму, патріотичного ставлення до відбудови та розбудови як регіонів так і держави вцілому; актуалізація мотивації набуття професійних знань, навиків та умінь. Відповідно до плану проведення заходів 27 лютого голова методичної комісії, викладачка спецдициплін Антоніна ПЛІХТА провела загальноліцейний виховний захід на тему «Будівельна галузь: історія, еволюція, актуальність та перспективи розвитку» з метою ознайомлення учнів з історичними етапами розвитку будівництва, витоками та архітектурною спадщиною, сучасними тенденціями та перспективами розвитку будівельної галузі України, цікавими фактами у сфері містобудування, незвичайними будівлями та світовими шедеврами. Серед учнів проведено міжгруповий турнір на знання основ будівництва, адже одна з найдавніших галузь народного господарювання завжди буде присутня у житті кожного домогосподарства, бо є гарантом добробуту життя населення, рівня економічного та сталого розвитку суспільства. Учні ознайомились із програмою Президента України відбудови регіонів «Велике будівництво: Закарпаття» (стартувала у березні 2020 року).

У фоє навчального корпусу (мультимедійні презентації на телеекрані, підготувала викладачка Антоніна ПЛІХТА) під час інформативно-пізнавальної п'ятихвилинки, учні дізналися про особливості професії будівельників: специфіка, попит на ринку та оплата праці, переваги, недоліки, вимоги, умови роботи. Вивчили значення кольорів будівельних касок.

Ознайомились з інноваціями у сучасному будівництві (відеопрезентація): технологія зведення літаючих будинків, революційна технологія спорудження будинків із дерев'яної цегли, використання смарткасок, дронів…

Таким був день перший тижня, понеділок, професій будівельного напряму у Свалявському професійному будівельному ліцеї. Далі буде!..

День другий тижня професій будівельного напряму, вівторок 28.02.2023

Згідно плануванню заходів 28 лютого проведено відкритий урок професійно-теоретичної підготовки на тему «Дефекти штукатурки», за навчальною програмою підготовки робітників, рівень кваліфікації – «Штукатур» 3 (2-3) розряди (викладач спецдисциплін Шестак В.П.). Структура уроку традиційна, для досягнення мети викладач використав сучасні засоби демонстрації навчальної інформації. Учні вивчили причини, технологію та способи усунення дефектів штукатурки, опрацювали правила безпеки праці, ознайомились із передовим досвідом та інноваціями.

Сьогодні, учні ліцею, під час інформативно-пізнавальних п'ятихвилинок (підготувала викладачка А.А. Пліхта) ознайомились із витоками, архітектурною спадщиною, розвитком будівництва та сучасними архітектурними комплексами України.

Неабиякий інтерес викликали в учнівської молоді 30 незвичайних будівель України (відеопрезентація).
Мотиваційний меседж вівторка: «Усі ці архітектурні шедеври перенесені із проєктів та креслень архітекторів у реальність кваліфікованими робітниками різних поколінь. Тому сьогодні метою учнівської молоді є сумлінне навчання, набуття професійних навиків, знань та умінь».
Далі буде….

День третій тижня професій будівельного напряму 

Ми продовжуємо щоденник тижня професій будівельного напряму у Свалявському професійному будівельному ліцеї. День третій – середа. Сьогодні викладачка спецдисциплін Антоніна ПЛІХТА презентувала учням умови проведення конкурсу фотопроєктів на тему «Історія розбудови рідного краю у світлинах».

В основі презентації фрагменти фотоісторії розбудови міста Сваляви. Визначено структуру та критерії оцінювання фотопроєктів.

Метою конкурсу є розширення діапазону знань про розбудову рідного краю, патріотичне виховання учнівської молоді, розвиток творчих здібностей.

У фоє навчального корпусу (мультимедійні презентації на телеекрані, підготувала викладачка Антоніна ПЛІХТА) під час інформативно-пізнавальної п'ятихвилинки, учні дізналися про історію та традиції святкування професійного свята Дня будівельника.

З метою виховання в учнівської молоді поваги до навчального закладу та професій, які здобувають, презентовано відеосюжет «Свалявський професійний будівельний ліцей: понад 70 років професійного успіху».

Мотиваційний меседж середи: «Хто не знає свого минулого, той не вартий майбутнього. В твоїй професії – твоє майбутнє».
Далі буде!...

День четвертий тижня професій будівельного напряму 

Четвер 2 березня 2023 року у Свалявському професійному будівельному ліцеї триває тиждень професій будівельного напряму. Сьогодні згідно планування проведено конкурс професійної майстерності серед учнів ліцею на базі центру сучасних будівельних технологій та дизайну (у групах 6 та 9, майстри виробничого навчання Плоскіна Ю.В. та Партека О.О.) Відповідно до Положення учні виконували завдання теоретичного та практичного турів. В основі критеріїв оцінювання: 1) рівень знань з професійно-теоретичної підготовки за навчальною програмою «Штукатур» 3 (2-3) розрядів; 2) організація робочого місця при виконанні робіт; 3) дотримання правил техніки безпеки; 4) дотримання технології, технічних умов згідно вимог при нанесення штукатурки «Лава»; 5) якість виконання практичних завдань: виконання штукатурки «Лава»; 6) уміння та навики у використанні сучасних пристроїв, інструментів та засобів малої механізації; 7) дотримання норм часу на виконання робіт. За результатами теоретичного і практичного турів визначено переможців конкурсу. І місце – Іванов Андрій (група 6) ІІ місце – Пітра Христина (група 6) ІІІ місце – Лебович Віктор (група 9) За рішенням журі конкурсу фахової майстерності переможців буде відзначено призами.

Викладачем спецдисциплін Шестаком В.П. проведено перший презентаційний урок із предмета «Передові системи термомодернізації будівель і споруд» на тему «Основні положення нормативної бази та ДБН, що відображають сучасні вимоги до фасадної термомодернізації будівель». Учні ознайомились із основними положеннями нормативної бази та ДБН, дізналися про ділянки та способи визначення втрат тепла у будівлях; вивчили різновиди сучасних матеріалів та основи технології виконання робіт по теплоізоляції стін.

І вже традиційні інформативно-пізнавальні п'ятихвилинки дали можливість всім учням ліцею ознайомитись із реалізацією програми Президента України з відбудови регіонів «Велике будівництво: Закарпаття», яка стартувала у березні 2020 року.

Дізналися про інноваційні інструменти, засоби малої механізації та пристрої для виконання різних видів будівельних робіт у формі майстер класів (відеопрезентація у фоє навчального корпусу підготувала викладачка Антоніна Пліхта).

Таким був день четвертий тижня професій будівельного напряму у Свалявському професійному будівельному ліцеї. Мотиваційний меседж четверга: «Немає високооплачуваних професій з великим майбутнім, але зате є професіонали з великим майбутнім, бо якщо професія стає способом життя, то ремесло перетворюється у мистецтво». Далі буде!...

День п’ятий тижня професій будівельного напряму 

День п’ятий тижня професій будівельного напряму у Свалявському професійному будівельному ліцеї. 3 березня згідно плану на базі центру сучасних будівельних технологій і дизайну проведено відкритий урок професійно-практичної підготовки на тему «Оштукатурювання віконних та дверних укосів» (майстер виробничого навчання В.В. Динис). Традиційно наші майстри виробничого навчання використовують інструктивно-практичні види уроків. Вступний інструктаж було проведено на базі НПЦ будівельних технологій та дизайну, поточний та заключний інструктаж на виробничо-навчальному майданчику (ремонтні роботи у кабінеті №15). Актуалізацію опорних знань, пояснення та закріплення нового матеріалу майстер проводив з використанням електронної дошки у формі мультимедійної презентації. Акцентував увагу учнів на правилах техніки безпеки при виконанні робіт, інноваційних технологіях, дефектах та способах їх усунення. На етапі закріплення учні переглянули навчальний відеофільм. Пробні вправи учні виконували під керівництвом майстра, самостійне виконання навчально-виробничих робіт з оштукатурювання віконних та дверних укосів на етапі поточного інструктажу сприяли ефективному формуванню практичних умінь та навиків з теми уроку виробничого навчання.

Основу професійної підготовки кваліфікованих робітників становить саме професійно-практична підготовка, яка реалізовується через виробничі навчання на базі навчально-виробничих майстерень чи навчальних дільниць підприємств (дуальна форма) і продовжується під час виробничої практики на базових підприємствах-партнерах. Професійна освіта – ключ до швидкої економічної відбудови. 29 липня 2022 року прийнято Закон України «Про ратифікацію Фінансової угоди «Програма підтримки професійно-технічної освіти України» між Україною та Європейським інвестиційним банком». Згідно угоди МОН України залучить 58 млн євро для розбудови Центрів професійної досконалості, а також 8,5 млн євро для розвитку професійної освіти від інвестиційної платформи сусідства Європейського Союзу. На базі Свалявського професійного будівельного ліцею згідно програми зміцнення професійно-технічної освіти 2018-2022 рр. відкрито два навчально-практичних центри, у 2023 році – розпочали спорудження кваліфікаційний центру. Слід відмітити, що левову частку ремонтних робіт приміщень виконано руками учнів та майстрів виробничого навчання професій будівельного напряму: навчальні кабінети, майстерні, лабораторії, НПЦ. Така практика професійної підготовки кваліфікованих робітників стала вже традицією. Наші учні мають можливість безпосередньо в стінах навчального закладу відчути себе фахівцями своєї справи, формуючи професійні навики та уміння під час виконання навчально-виробничих робіт, тим самим зміцнюючи та розбудовуючи учбові приміщення. Все це сприяє вихованню поваги до обраної професії, впевненості у власних силах, мотивує до майбутньої професійної діяльності, дає підліткам можливіть адаптуватися до умов виробництва.

Сьогодні під час інформаційно-пізнавальних п'ятихвилинок учні мали можливість ознайомитись із світовими архітектурними шедеврами, технологією спорудження хмарочосів (підготувала викладачка А.А. Пліхта).

Тиждень професій будівництва завершується: підводимо підсумки, учнів-переможців конкурсів чекають винагороди. А далі – сумлінне навчання в ліцеї, виробниче та теоретичне на основі досвіду багатьох поколінь для досягнення мети: становлення висококваліфікованого фахівця, впевненого, вмотивованого, конкурентоспроможного для відбудови і розбудови рідного міста, села, регіону та країни.