Екскурсія на тягову підстанцію м.Свалява

14.09.2023 р. майстром виробничого навчання Курчак М.М. та класним керівником Лакатош В.М. було організовано екскурсію групи № 11 за спеціальністю "Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж;електромонтажник силових мереж та електроустаткування" на тягову підстанцію м. Свалява. Учні ліцею ознайомилися з об'єктом енергетичної безпеки району. Щира подяка за сприяння директору об'єкта Федору Йосиповичу Шикуту та черговому В'ячеславу Володимировичу Кондрацькому.

Екскурсія бібліотекою «Запрошуємо у світ книги».

В бібліотеці ліцею для учнів 1 го курсу провели екскурсію « Запрошуємо у світ книги». Мета екскурсії полягала у розвитку інтересу до читання, бажання слухати, виховувати охайність до книги і надати перші поради, а найголовніше – викликати бажання стати активними читачами, бо книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди. Протягом тижня, бібліотекар ліцею Калій В.М., разом з класними керівниками (Пліхта А.А, Таліян Т.О, Лакатош В.М, Штиглинецю М.Ю, Гулович Н.Г) та з майстрами в/н (Козар В.М, Плоскіна Ю.М,. Курчак М.М, Конопельченко О.М, Луца М.М.Л) провели екскурсію в бібліотеці " Запрошуємо у світ книги " для учнів 1-го курсу, для того щоб ознайомити учнів з бібліотекою. Виховувати у них любов до книги, вміння її берегти й бережливо ставитися до неї,. викликати бажання стати активними читачами й помічниками бібліотекаря. Учні отримали уявлення про бібліотеку ліцею, із задоволенням прогулялися "вулицями Книжкового міста", ознайомилися з основними правилами користування бібліотекою та книгою, а інженер з Охорони праці Таліян Т.О. провела інструктаж з учнями щодо правила безпечної поведінки у приміщенні бібліотеки. Першокурсники записалися до бібліотеки та отримали книжки.

Тиждень фізичної культури!

11.09.2023 року в Свалявському професійному будівельному ліцеї розпочався Тиждень фізичної культури!

У рамках Тижня були проведені такі заходи:


11.09.2023 р.- змагання з міні-футболу

Підсумок:
ІІІ місце - І курс
ІІ місце - ІІ курс
І місце - ІІІ курс


12.09.2023 р.- змагання з волейболу (юнаки)

Підсумок:
ІІІ місце - ІІ курс
ІІ місце - І курс
І місце - ІІІ курс


13.09.2023 р.- змагання з волейболу (дівчата)

Підсумок:
ІІІ місце - І курс
ІІ місце - ІІІ курс
І місце - ІІ курс


14.09.2023 р.- змагання з легкої атлетики

Підсумок:
Крос дівчата
ІІІ місце - група № 9 Дем'ян Анюта
ІІ місце - група №7 Семчишина Кароліна
І місце - група № 6 Григаш Тетяна
Крос хлопці
ІІІ місце - група № 5 Попович Володимир
ІІ місце - група №11 Попович Андрій
І місце - група №18 Стегура Дмитро


15.09.2023 р.- козацькі ігри

Підсумок:

Армреслінг

ІІІ місце - група № 2 Баюр Руслан
ІІ місце - група № 21 Попович Олександр
І місце - група № 21 вітренко Єгор

Турнік (командне місце)

ІІІ місце - група № 11 (98 разів)
ІІ місце - група № 2 (100 разів)
І місце - група № 5 (105 разів)

Гиря (поштовх)

ІІІ місце - група № 2 Дем'ян Юрій (39 разів)
ІІ місце - група № 12 Сакаль Іван (43 рази)
І місце - група № 2 Павлович Михайло (48 разів)

Відкидання від лавки (дівчата)

ІІІ місце - група № 7 (72 рази)
ІІ місце - група № 22 (108 разів)
І місце - група № 4 (113 рази)

Качання пресу (дівчата)

ІІІ місце - група № 22 (180 разів)
ІІ місце - група № 4 (229 разів)
І місце - група №7 (255 разів)

Перетягування канату (хлопці)

ІІІ місце - 2-й курс
ІІ місце - 1-й курс
І місце - 3-й курс

Перетягування канату (дівчата)

ІІІ місце - 3-й курс
ІІ місце - 2-й курс
І місце - 1-й курс

Екскурсія до Готельно-рекреаційного комплексу “SOLVA”.

12.09.2023 року у групі №4 з професії "Адміністратор, Портьє" майстром виробничого навчання Партека Б.О. та класним керівником Курчак М.Д. було проведено урок-екскурсію до Готельно-рекреаційного комплексу "SOLVA". Учні мали змогу ознайомитися з роботою Адміністратора готелю, правилами внутрішнього розпорядку та організацією роботи з відвідувачами готельного комплексу. Щира подяка за організацію та проведення екскурсії Адміністратору ГРК "SOLVA" Попович Евеліні.

8 вересня – Міжнародний день грамотності.

Книжкова виставка «Грамотність – запорука успіху людини».
8 вересня – Міжнародний день грамотності.
Вміння читати - лише мала частина вміння бути грамотною людиною, а ось здатність використовувати прочитане, отримуючи вигоду для себе, оточуючих вас людей, близьких і сім’ї - це більш вагома частина вміння бути грамотним, хоча і не завжди вирішальна. Міжнародний день грамотності щорічно відзначається за ініціативою ЮНЕСКО з 1966 року. Сьогодні кількість освічених людей досягає чотирьох мільярдів, проте ще не до кінця досягнута мета ліквідації неграмотності: 860 мільйонів дорослих залишається безграмотними, а понад 100 мільйонів дітей не ходять до школи. Безліч дітей, молодих людей і дорослих, охоплених шкільними або іншими освітніми програмами, не відповідають рівню, необхідному для того, щоб їх можна було вважати грамотними в умовах сьогоднішнього світу, що стає все більш складним. Отже мета Міжнародного дня грамотності – нагадати людям, що бути грамотним – важливо! До цієї дати представлена книжкова виставка «Грамотність – запорука успіху людини». Грамотність - свято для людства, яке досягло вражаючого прогресу в цій галузі, довівши кількість грамотних людей у світі до чотирьох мільярдів. Однак грамотність для всіх - дітей, молоді та дорослих - ще не до кінця досягнута мета. Боротьба з неписьменністю як і раніше залишається завданням величезного масштабу і складності. Незважаючи на помітні успіхи багатьох країн, більше 860 мільйонів дорослих залишаються неписьменними, а більше 100 мільйонів дітей не ходять до школи.
Добре виражена думка звучить розумно всіма мовами.
(Джон Драйден).

З Днем Знань!

Сьогодні 1 вересня 2023 року Свалявський професійний будівельний ліцей відкрив двері країни Знань для всіх, хто здобуває робітничі професії. День розпочався із святкової лінійки. З вітальним словом до учнів звернувся директор ліцею Олександр Власик.

Для учнів першого року навчання в актовій залі було проведено перший урок на тему «Живе і буде жити Україна, ніхто не спинить крил наших політ!» з метою виховання гордості за приналежність до незламного українського народу, який героїчно боронить власну державу; глибокої пошани до всіх воїнів ЗСУ та тих, хто причетний до справи захисту нашої Вітчизни; мотиваційного спрямування зусиль кожного в умовах війни. Перший урок розпочали вшануванням хвилиною мовчання пам'яті воїнів-героїв та цивільного населення.

Обговорили спільні завдання на шляху до наближення перемоги. Учні шукали відповіді на актуальні питання, написані новітньою історією України за 555 діб повномасштабної війни.

Проаналізували важливі поняття: героїзм, патріотизм, консолідація. Україна перемагає завдяки героїзму. Підсумували: саме в Україні вирішується доля демократії в протистоянні з тиранією, саме тут міцністю наших державних кордонів ми можемо закріпити міцність кордонів усіх європейських держав. Україна має героїчне історичне коріння незламності, і культура, зокрема, є транслятором незламності. У нас є лише один вихід – захищати свою державу та її незалежність. Наша національно-визвольна боротьба триває в умовах Великої війни, і джерелом нескореності, сили духу, героїчної звитяги є наш синьо-жовтий Прапор, наш Золотий Тризуб, та наш Гімн, який сьогодні і тепер, під сльози наших матерів, крики і страх наших дітей, у хвилини мовчання за загиблими ГЕРОЯМИ, які НЕ ВМИРАЮТЬ, жертвами терору вчить російськомовних українців рідної солов’їної мови, на 32 році незалежності. І це про справжні цінності. Бо важливим є кожен з нас!

З турботою про людей на новому місці!

❤️‍🩹 Слов’янськ, Волноваха, Миколаїв, Харків та Луганщина – люди з цих міст і регіонів оселилися в кімнатах діючого гуртожитку Свалявського професійного будівельного ліцею. Для того, щоб переселенці та переселенки почувалися тут комфортніше, наша організація «Людина в біді Словацька Республіка» облаштувала шість кімнат, які гуртожиток виділив для проживання ВПО, меблями, шторами, подушками, ковдрами, комплектами постільної білизни, посудом, столовими приборами тощо. Ремонт кімнат зробили чеські партнери People in Need Ukraine та сам освітній заклад.
💬 «Допомога матеріалами та меблями для нас була дуже важливою, тому що у нас такої можливості не було, але дякуючи співпраці з обома організаціями, ми змогли відремонтувати та облаштувати належні умови, щоб вимушені переселенці могли комфортно себе почувати», - додає директор навчального закладу Олександр Власик.
👉 Ліцей поряд - це додаткові можливості для переселенців та переселенок вчитися та опановувати нову професію, або ж влаштуватися на роботу. Приклад тому - Геннадій Сущенко, який тимчасово працював у закладі сторожем-охоронцем. Він досі проживає в гуртожитку зі своєю дружиною.
🏠 Геннадій та Галина Сущенко потрапили у Сваляву зі Слов’янська на Донеччині. Пригадують, що на збори для виїзду з міста в них було хвилин 20. Взяти з собою змогли лише те, що встигли. Однак іншого виходу, ніж виїжджати, тоді не було, адже місто регулярно обстрілювали.
💬 «Ми їхали в нікуди, не знали, куди. Просто був евакуаційний поїзд «Краматорськ-Ужгород». Вже в ньому сусіди пропонували їхати за кордон, у них знайомі повиїжджали в Німеччину, а ми вирішили залишитись тут. Добиралися сюди потягом 5-6 днів. Зупинились, на вокзалі запитали у волонтерів, де можна дізнатись про житло – нас направили до школи. Почали обдзвонювати, де є місця, і так ми опинились у гуртожитку в Сваляві», — каже подружжя.
👉 Тут, на Закарпатті, сім’я Сущенків пробула понад рік. Про те, в якому стані рідний дім на Донеччині, вони дізнаються від сусідів. Через вибухи у квартирі там повилітали вікна, зрізало балкони, а у вітальні відійшла стіна. Попри це подружжя чекає на закінчення війни, щоб повернутися додому.
А зараз, із вдячністю за гостинність, налагоджують життя тут. 🙌

Останній дзвінок в Свалявському професійному будівельному ліцеї!

30.06.2023 р. Свалявський професійний будівельний ліцей привітав учнів ліцею із завершенням навчального року!

Візит керівників Профспілки будівельників України!

28 червня 2022 року Свалявський професійний ліцей відвідали керівники Профспілки будівельників України. Були обговорені питання співпраці, проведена екскурсія до Навчально практичних центрів. Олег Борисов, експерт з питань зайнятості і трудової міграції Профспілки будівельників України, відмітив, що "...сьогодні у будівельній галузі відчувається брак робітничих кадрів. Відбудова ж країни основним тягарем ляже на плечі фахової молоді і тому, профспілки постійно переймається питаннями професійної освіти". Сподіваємося, що Профспілка будівельників України наразі стане опорою і підтримкою для молоді, яка буде працювати на відбудовах України.

Поетапна кваліфікаційна атестація з професії “Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів” 2 розряду.

30 червня в групі №1 відбулася здача поетапної кваліфікаційної атестації з професії "Слюсар з ремонту колісних транспортних засобів" 2 розряду.